top of page

ATA

HUKUK BÜROSU

ÇALIŞMA

ALANLARI

SÖZLEŞMELER HUKUKU
 
Ticari faaliyetinizin her aşamasında kullandığınız sözleşmelerinizin şirketinizi koruyucu niteliğe kavuşabilmesi ve güncel mevzuat uyarınca revize edilebilmesi için Sözleşmeler Hukuku alanında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
KİRA HUKUKU
 
İster Kiralayan tarafı temsil edin, ister Kiracı tarafı temsil edin, kira ilişkilerinde haklarınızı bilmeniz, kira sözleşmelerinizi koruyucu hale getirmeniz büyük önem taşımaktadır. Aksi halde Kiracı iseniz tahliye tehlikesi ile karşı karşıya kalmanız an meselesi olup; Kiralayan iseniz senelerce tahliye edemediğiniz Kiracılar ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. 
İŞ HUKUKU
 
Günümüzde orta ve büyük çaplı işletmelerin en sık karşılaştığı hukuki ihtilaf iş hukukuna ilişkindir. Unutmayın ki; iş sözleşmesini hukuka aykırı olarak feshettiğiniz işçinizin her an yüksek tazminat talepleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
İCRA VE İFLAS HUKUKU
 
İster hukuki destek alarak bir mahkeme ilamı elde edin, ister hukuki dayanağı olan bir alacağınız bulunsun; cebri icra yoluna başvurmadan alacalarınızı ve hakkınızı elde edemezsiniz. Dolayısıyla cebri icra yolunda uzman bir avukatla çalışmanız büyük önem taşımaktadır.
CEZA HUKUKU
 
Ceza Hukuku temel hak ve özgürlüklerin sınırlandırılması ile korunması işlevlerinin ikisini birden bünyesinde toplayan bir hukuk dalı olma özellğine sahiptir. Neticesi bu kadar ağır olan bir hukuk dalında, hukuki danışmanlık hizmeti almanız büyük önem taşımaktadır.
practice_areas
AİLE HUKUKU
 
Eşlerin özgür iradeleri ile oluşturdukları evlilik birliği onların arzularına ve yararlarına uymaz duruma geldiği zaman boşanma yoluna başvurulması söz konusu olmaktadır. Güncel hayatta en sık karşılaşılan hukuk türüdür.
KAT MÜLKİYETİ VE KENTSEL DÖNÜŞÜM HUKUKU
 
Kat mülkiyeti, komşuluk ilişkilerinin en yoğun olduğu bir mülkiyet rejimidir. Bundan dolayı ana taşınmazda çıkabilecek uyuşmazlara ilişkin gerek adli mercilere intikal ettirildiği aşamada gerekse öncesinde hukuki destek alarak hareket etmek oldukça faydalıdır. Ayrıca afet riskli alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıların bulunduğu yerlerde çağdaş yapıların ve güvenilir yaşam alanlarının oluşturulması maksadıyla son zamanlarda oldukça sık kentsel dönüşüm hukukuna başvurulmaktadır.
TÜKETİCİ HUKUKU
 
Tüketici Hukuku’nu diğer bütün hukuk dallarından ayıran en önemli özellik, istisnasız her şahsın aynı zamanda tüketici sıfatını taşıması ve şüphesiz her gün onlarca hatta belki yüzlerce tüketici işlemi yapmasıdır.
ŞİRKETLER HUKUKU
 
Şirketinizin ticari faaliyet konusu kapsamında attığı her adımın hukuka uygunluğunu denetleyebilmeniz için hukuki danışmanlık hizmeti almanız büyük önem taşımaktadır.

Genç, dinamik, araştırmacı
kadromuz ve kurumsallık
vizyonumuz ile
müvekkillerimizin herhangi
bir hukuki ihtilaf yaşamaması
adına danışmanlık desteği
sağlamak; hukuki ihtilaf
yaşandığı aşamada ise
minimum vadede optimum
çözüm üretebilmektir.

VİZYON

MİSYON

Güncel mevzuata ve yüksek
mahkeme kararlarına hakim
olma gayretimiz; meslek
etiğine bağlı ve çözum odaklı
çalışma prensibimiz ile
çalışma hayatımızı avukatlık
mesleğinin onuruna layık bir
şekilde gerçekleştirmektedir.

our_vision
ATTORNEYS

AVUKATLARIMIZ

MÜGE KARABUDAK
AVUKAT
- 2006 yılında ÖSYM Üstün Başarı Bursu ile kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2010 yılında başarıyla tamamlamıştır.

- Akabinde 3 yıl süre ile Aydın & Aydın Avukatlık Ortaklığı’nda Kira Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, Tazminat Hukuku, Sağlık Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Tüketici Hukuku, İş Hukuku alanlarında çalışmıştır.

- Bu süreç boyunca, Damat-Tween, Deriden, Collezione, Kadıköy Şifa Hastanesi, Özel Tem Hospital, Özel Sen Jorj Hastanesi, Fransız Lape Hastanesi, Aksoy Group, Richmond Otels, Sahibinden.com, Capitol AVM, İşnet vb. kendi sektöründe zirvede yer alan kurum ve kuruluşlara dava ve danışmanlık hizmeti vermiştir. İşbu kurum ve kuruluşların ticari faaliyetleri kapsamında sözleşme düzenleme, mevcut sözleşmelerin revizesi, fesih süreçlerinin yönetimi, yönetim kurulu toplantıları, aylık ve yıllık raporlamalar, yönetim kadrosu ile aylık bazda gerçekleştirilen toplantı süreçleri ile ilgilenilmiştir.

- Av. Müge Karabudak güncel mevzuata, yüksek mahkeme içtihatlarına ve hızla gelişen ve değişen hukuk dünyasına hakim olma hedefi kapsamında aşağıda bilgileri yer alan pek çok seminere katılmış ve pek çok eğitim almıştır.

   * Galatasaray Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Sertifika Programı
   * Türk Ticaret Kanunu’nun Getirdiği Yenilikler (Prof. Dr. Tekin Memiş)
   * 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu (Yrd. Doç. Dr. Serdar Kale & Yrd. Doç. Dr. Müjgan Yücel)
   * Ölüm ve Bedensel Zararlarda Tazminat Hesaplaması ( Av.Çelik Ahmet Çelik)
    * Hekimlik Uygulamalarının Adli Tıbbi Güncellemesi Sempozyumu ( İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi )
    * Stresin Üstesinden Gelmede Limbik Sistemin Rolü Sempozyumu ( Prof. Dr. Kaya ÖZKUŞ)
 
- Av. Müge KARABUDAK halen İstanbul Barosu’na bağlı olarak CMK Zorunlu Müdafiiliği ve Adli Yardım Avukatlığı hizmetlerini vermeye devam etmektedir.
M. CANTUĞ BOZYEL
AVUKAT
- 2004 yılında kazandığı Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2008 yılında başarıyla tamamlamıştır.

- Akabinde 1 yıl süre Çağdaş Danışmanlık & Avukatlık Büro’sunda Av. Ahmet BOZKOYUN’un yanında staj dönemini geçirmiştir. Daha sonra da 3 yıl boyunca Ümit Eğinlioğlu Avukatlık Bürosu’nda Av. Ümit EĞİNLİOĞLU’nun yanında İcra ve İflas Hukuku, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, İş Hukuku, Vakıflar Hukuku, Kira Hukuku alanlarında çalışmıştır.

- Bu süreç boyunca, Vakıfbank, HSBC Bank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Değer Faktoring gibi kurum ve kuruluşlara icra ve dava takibi, büronun müvekkili olan bir çok firmalara da danışmanlık hizmeti sunmuştur.

- Av. M.Cantuğ BOZYEL adliye işleyişine, kamu kurum iş takiplerine, toplu dosya takibine, güncel mevzuata, yüksek mahkeme içtihatlarına ve değişen hukuk dünyasına hakim olma yolunda birçok çalışmada bulunmuştur. Bu anlamda ortalama 1000 adet (ilamsız icra, rehnin paraya çevrilmesi, kambiyo icra takibi gibi) bireysel & ticari kredi dosyası takibinin yürütülmesinde ve raporlamasında sorumlu olarak çalışmıştır. Yine şu anda devam eden ortaklığı gereği çok sayıda büyük müvekkili olan bürolarla çoklu duruşma takibi konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir.

- Av. M.Cantuğ BOZYEL halen İstanbul Barosu’na bağlı olarak CMK Zorunlu Müdafiiliği ve (İstanbul Barosu Kadın Kadın Hakları Merkezi’nce düzenlemiş seminere de katılarak) Adli Yardım Avukatlığı hizmetlerini vermeye devam etmektedir.
EZGI.jpg
EZGİ ZALOĞLU ÜÇÜNCÜ
AVUKAT
- 2006 yılında kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2010 yılında başarı ile tamamlamıştır.

- 2010 yılından Ata Hukuk Bürosu bünyesine katıldığı süreye kadar bağlı çalışmış olduğu hukuk bürosu bünyesinde, Türkiye'nin önde gelen Holding ve şirketleri ile bireysel müvekkillerin sorunlarının çözümlenmesinde görev almıştır.Halihazırda, Ata Hukuk Bürosu bünyesinde çalışmalarına devam etmekte olup, kooperatif şirketler ve medikal sektöründeki şirketlere danışmanlık vermektedir. 

- Adliye ve diğer tüm kamu kurumlarındaki iş işleyişine hakim olan Av. Ezgi ZALOĞLU ÜÇÜNCÜ özellikle İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, İnsan Hakları Hukuku ve Temel Hak ve Özgürlükler, Kooperatifler Hukuku alanlarında çalışmaları ön plandadır.
- Av.Ezgi ZALOĞLU ÜÇÜNCÜ halen İstanbul Barosu'na bağlı olarak CMK Zorunlu Müdafiiliği ve (İstanbul Barosu Kadın Kadın Hakları Merkezi’nce düzenlemiş seminere de katılarak) Adli Yardım Avukatlığı hizmetlerini vermeye devam etmektedir.

İLETİŞİM

ATA HUKUK

BÜROSU

ADRES :

Kayışdağı Mah. Dudullu Cad. No:34 Parlar İş Merkezi K:2 D:6 Ataşehir / İSTANBUL  - TÜRKİYE

Telefon : +90 216 499 65 42

Faks      : +90 216 580 80 74

E-Posta :

muge@ata-hukuk.com

bozyel@ata-hukuk.com

ezgi@ata-hukuk.com

Harita için tıklayınız

  • Facebook - Grey Circle
iletisim

BAŞA DÖN

bottom of page